Bezstresowa przeprowadzka – czy to możliwe?

Bezstresowa przeprowadzka – czy to możliwe?

16 lutego 2021 Wyłącz przez Redakcja

Wiele osób zastanawia się, jak zorganizować przeprowadzkę, by przebiegła ona szybko i bez dodatkowego stresu. Niestety często samodzielnie nie da się wszystkiego dopilnować, dlatego potrzebna jest pomoc profesjonalnej ekipy, która wyręczy klienta w wielu kwestiach. Co jednak warto zrobić samemu, a co powierzyć fachowcom? Na te oraz na wiele więcej innych pytań odpowiedni znajdują się poniżej.

Pakowanie

Pakowanie to bezapelacyjnie jedna z najważniejszych kwestii związanych z przeprowadzką. Mnóstwo osób jednak nie cierpi tej czynności, dlatego też odkłada ją w czasie najpóźniej jak to możliwe. To błąd, gdyż lepiej już kilka miesięcy wcześniej na spokojnie poprzeglądać swoje rzeczy i zdecydować, co aby an pewno przyda się w nowym miejscu, a co będzie tam absolutnie zbędnie. Nie warto też pakować rzeczy, ubrań, czy akcesoriów, z których przez lata się nie korzystało. Przeprowadzka jest to więc idealny czas na porządki i na wyrzucenie starych, niepotrzebnych rzeczy.

Odpowiednie zabezpieczenie rzeczy

Warto wcześniej zgromadzić też odpowiedni asortyment do pakowania rzeczy. Kartony, pojemniki, walizki, worki zawsze się przydają. Można je dostać w wielu sklepach spożywczych zupełnie za darmo lub kupić fachowy asortyment w znanych marketach budowlanych. Wielu klientów korzysta także z opcji wypożyczenia takich rzeczy od firm zajmujących się przeprowadzkami. Wówczas można być pewnym, iż wszystko będzie odpowiednio opisane oraz zabezpieczone na czas transportu.

Wszystko dokładnie zaplanowane

Przeprowadzki Warszawa często radzą klientom, by dobrze zaplanowali dzień przeprowadzki. Wówczas całe wydarzenie przebiegnie naprawdę na wysokim poziomie. Dobrze jest ustalić przyjazd ekipy na godziny poranne. Na spokojnie wtedy ekipa wyniesie z mieszkania meble, sprzęty RTV i AGD, kartony, walizki oraz wszystkie inne rzeczy klienta. Profesjonaliści, którzy pracują w takich firmach mają ogromne doświadczenie w załadunku, dlatego też podczas transportu rzeczy nic nie ma prawa złego się z nimi wydarzyć. Wszystko jest odpowiednio zabezpieczone, co bardzo cieszy klientów, którzy zazwyczaj martwią się o te delikatniejsze rzeczy.

Terminy

Wiele dobrych firm zajmujących się przeprowadzkami nie może zdecydowanie narzekać na brak pracy. Wiele z nich ma bowiem ręce pełne roboty, gdyż mnóstwo klientów nie chce po prostu samodzielnie organizować przeprowadzek tylko woli w pełni oddać to ekipom od zadań specjalnych. Nikogo nie dziwi już fakt, że jest możliwość zorganizowania nawet pełnej, kompleksowej przeprowadzki i to bez udziału klienta. Wówczas ekipa przyjeżdża we wskazanym terminie do mieszkania, domu lub firmy klienta, sama pakuje wszystkie rzeczy, następnie ładuje je na samochód, po czym dowozi we wskazane miejsce i rozpakowuje zgodnie ze wskazówkami klienta. Takie rozwiązanie jest oczywiście dużo droższe od standardowych usług, jednak w przypadku osób, które kompletnie nie lubią się przeprowadzać i nie mają do tego głowy ani czasu jest to jedyne rozwiązanie, by szybo i sprawnie przeprowadzić taką akcję.