Otwieranie działalności oferujących usługi upiększające

Otwieranie działalności oferujących usługi upiększające

2 lutego 2021 Wyłącz przez Redakcja

Kosmetyka i pielęgnacja od zawsze gra ważną rolę w życiu kobiet, ale i mężczyźni zaczęli doceniać zabiegi upiększające i pielęgnujące. Profesjonalne wykonywanie takich usług może stać się świetnym źródłem dochodów. O czym należy pamiętać, otwierając salon piękności?

Wynajęcie lokalu
Najlepszym miejscem na założenie wymarzonej firmy będzie centrum miasta, które zawsze tętni życiem i jest pełne potencjalnych klientów, dla których lokalizacja salonu jest ważnym czynnikiem wpływającym na decyzję skorzystania z usług. Lepiej skoczyć na wykonanie zabiegu po zakupach w centrum niż jechać na drugi koniec miasta. Mimo że ceny wynajęcia będą wysokie, przy odpowiedniej reklamie i wysokiej jakości usługach koszty same się zwrócą.

Strategia marketingowa
Otwierając własny salon, należy pamiętać, że nie liczy się tylko doświadczenie w wykonywaniu zabiegów, ale także bycie przedsiębiorczym i kreatywnym – klientów należy do siebie przyciągnąć. Z pomocą przychodzą nam tradycyjne formy marketingu, jak ulotki czy banery, ale i internetowe strony i reklamy.

Wyposażenie salonu kosmetycznego
W zależności od usług, jakie chcemy oferować, wyposażenie, a nawet wystrój wnętrz będzie znacząco się różnić – inne przybory i meble będą potrzebne wizażystce, a inne fryzjerce czy barberowi.

Meble kosmetyczne
Meble powinny wyglądać schludnie i estetycznie, ale także powinny być funkcjonalne, pojemne i wytrzymałe. Inwestycja w biurka, krzesła, fotele kosmetyczne, różne komody oraz szafy opłaci się i dobrze podjęta decyzja zaoszczędzi nerwów w przyszłości. Największą uwagę powinno skupić się na fotelu kosmetycznym, który zajmuje klient i w którym wykonywane są zabiegi. Musi być wygodny, ale i nie przeszkadzać w pracy kosmetyczce. Najdroższe fotele posiadają funkcje, dzięki którym czas wykonywania usługi zamienia się także w wizytę w SPA – funkcje masażu czy podgrzewane fotele przyciągną wielu gości spragnionych relaksu.

Taka sama idea odnosi się do salonów fryzjerskich, damskich i męskich – fotele barberskie i typowo fryzjerskie powinny zachęcać klienta do powrotu nie tylko na strzyżenie oraz stylizacje włosów i brody, ale także na chwilę relaksu i odpoczynku od ciągłego pośpiechu w życiu codziennym.

Przybory
Nie można otworzyć własnego salonu bez specjalistycznych sprzętów, akcesoriów i przyborów – niektórzy muszą je dopiero zakupić, a część wizażystów czy fryzjerów, którzy już od dłuższego czasu zajmują się działalnością w postaci freelancingu, zaczyna z bogatym wyposażeniem i potrzebuje tylko lokalu do wykonywania usług. Zakupione przybory i sprzęty powinny pochodzić od sprawdzonych marek i posiadać odpowiednie certyfikaty, tym bardziej jeżeli w pracy używa się sprzętów elektronicznych.